Cinema Camp

Vytvořte vlastní film - nikdy to nebylo snazší!

letní filmový workshop pro mládež ve věku 12 - 16 let

KDY: 19. - 24. 8. 2019
                              pondělí až sobota v předposledním prázdninovém týdnu od 9 do 17 hod.
Místo konání: Ateliér v areálu Vrtbovské zahrady a jeho okolí 
Maximálně 15 účastníků se bude zabývat námětem na dokumentárně-hrané video, přípravami scénáře, prací s kamerami a mikrofony, natáčením a střihem. Na konci workshopu proběhne projekce vzniklých filmů. 

Lektory budou zkušení filmaři:
Tereza Reichová
režisérka, dokumentaristka - vystudovala katedru dokumentární tvorby na FAMU, je autorkou dokumentů např. Léčivo, Přizpůsobivá média, Stát proti všem, A kde nakupujete vy?, A kdo je tady flákač?, To za nás fakt nebylo, Terapie s Mírou, Epidemie svobody a dalších. Dlouhodobě se věnuje lektorské a pedagogické činnosti na různých stupních.
- Zuzana Dražilová
producentka známých a oceněných dokumentárních projektů v Čechách i zahraničí - Děti 50. let, Zmizelí sousedé aneb Pátrání kamerou teenagerů po stopách Židů a dalších, absolventka FAMU, pedagožka na filmových školách (FAMU, SŠ a VOŠ Michael) a distributor zahraničních hraných filmů oceněných významnými světovými cenami (Antonia, Charakter, Lola běží o život, Tichý hlas, Pravidla moštárny, Příběh Alvina Straighta, Ghost Dog a dalších).
- Vladimír Turner
kameraman a střihač - vystudoval audiovizuální studia na pražské FAMU a intermediální konfrontaci na VŠUP. Absolvoval různé zahraniční stáže - v Buenos Aires, Valencii, Brisbane, Toulouse, Rotterdamu a Austrálii. Ve své tvorbě osciluje mezi dokumentárním filmem, uměním ve veřejném prostoru a aktivismem, tyto obory nevnímá odděleně. Je autorem filmů White & Black Film, Za uhelnou oponou, Terra Nullius, Funeral, Czech Tek, Flow, Skejty pro Barmu, Za uhelnou oponou, Solaris a dalších.
Účastnický poplatek je 1.500 Kč. V odůvodněných případech (kterými budou děti ze sociálně i jinak handicapovaných rodin, jakékoliv postižení dítěte, současná finanční situace rodiny) může být účast zdarma nebo za částku nižší. 
V průběhu dne budou pauzy na jídlo, účastníci si sebou přinesou oběd a svačiny. Nejzákladnější občerstvení (pití, ovoce, zelenina, sušenky, chipsy apod.) bude zajištěno.  

Účastníky budeme vybírat na základě vyplněných přihlášek, které uzavřeme 17. srpna 2019.
Máte-li zájem o filmové workshopy v průběhu školního roku a nebudete-li se moci letního campu zúčastnit, kontaktujte nás. Připravujeme nový cyklus pravidelných audiovizuálních dílen pro děti a mládež ve věku 11 - 17 let vždy jednou za týden v Praze a také víkendové filmové workshopy pro pražskou mládež konající se mimo Prahu. 
Další informace Vám poskytneme na tel. 603 822 181, e-mail: camp@filmteens.cz.
Organizátorem je spolek Dokumenty, mládež & společnost, z.s. www.dmska.cz                                     
Projekt podpořilo Hlavní město Praha  
 
 
 

Přihlašovací formulář


© Copyright filmteens.cz